Проблема інформаційного забезпечення, інформаційної  безпеки та інформаційних воєн набула глобального характеру. Сьогодні жодна держава не в змозі захистити себе, використовуючи одні лише військово-технічні засоби. Забезпечення безпеки все більше і більше стає комплексним завданням, що включає в себе різні заходи, серед яких інформаційна складова займає одне з лідируючих місць.

Випускники спеціальності "Національна безпека" матимуть змогу при наявності необхідних фізичних та інтелектуальних якостей у встановленому порядку бути зарахованим та проходити службу у правоохоронних органах, Державної прикордонній службі, на офіцерських посадах Армії України  та  спецслужбах України, службах безпеки комерційних структур. З урахуванням цього вони мають володіти знаннями щодо організації та проведення спеціальних інформаційних та психологічних операцій, знати форми і методи проведення цього, організовувати та направляти відповідні сили та засоби.

Водночас фахівці спеціальності мають уміти виявляти факти інформаційного та психологічного впливу, знати та вміти організувати ефективний супротив.