Вивчення курсу «Громадянське суспільство» необхідне для оволодіння студентством знаннями про політичні процеси та політичні суб’єкти, через які формується та функціонує громадянське суспільство, дозволить визначати вплив інститутів та акторів громадянського суспільства на процес прийняття рішень, розрізняти еліти та їхній вплив у взаємодії громадянського суспільства та держави. Під час вивчення дисципліни студентство дізнається та навчиться використовувати різні інструменти участі, можливостях впливу та участі у політичних процесах, опанують знання про шляхи впливу на прийняття політичних рішень.  Навчальна дисципліна передбачає використання сучасних електронних форм участі, розширення знань про взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій. Ці знання будуть корисні для роботи в громадських організаціях, допоможуть розуміти тонкощі та особливості розвитку громадянського суспільства в Україні та розвитку громад на місцях.

 

II. Мета та завдання навчальної дисципліни 

Метою дисципліни є формування знань студентів про місце громадянського суспільства в політичній системі суспільства, функціонування його основних інститутів, акторів та процесів з врахування вітчизняного та закордонного досвіду, шляхів впливу громади на прийняття політичних рішень.

 

ІІІ. Результати навчання

За результатами навчання слухачі зможуть:

·         розрізняти інститути та акторів громадянського суспільства;

·         формулювати інтереси та цілі громадських кампаній, поетапно визначати стратегію кампаній;

·         визначати інтереси еліт та лобістів у процесі взаємодії громадянського суспільства та держави;

·         аналізувати цінності громадянського суспільства інших держав, визначати переваги у застосуванні для громадянського суспільства в Україні;

·         формулювати модель громадських кампаній на прикладі українського та іноземного досвіду;

·         організовувати медійну підтримку для просування громадських кампаній.